Zapisz się do newslettera
 

Konferencja szkoleniowa dotycząca współpracy PIP i GIODO, 3-4.06.2014 r.

Podsumowaniu dotychczasowej współpracy między PIP a GIODO poświęcona była konferencja szkoleniowa, która odbyła się 3 i 4 czerwca 2014 r. w Ośrodku Szkolenia PIP we Wrocławiu.

Jej uczestnicy wymienili się doświadczeniami z działalności kontrolnej i podsumowali dotychczasową współpracę między Państwową Inspekcją Pracy (PIP) a Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (GIODO) w zakresie objętym Porozumieniem z 14 grudnia 2012 r.

Blok szkoleniowy obejmował szczegółowe zagadnienia związane ze stosowaniem ustawy o ochronie danych osobowych w odniesieniu do działalności PIP.

W czasie spotkania poruszone zostały m.in. takie tematy, jak zakres stosowania ustawy o ochronie danych osobowych w odniesieniu do działalności PIP czy przesłanki legalnego przekazywania dokumentacji zawierającej dane osobowe na potrzeby organów współdziałających z PIP. Debatą objęte zostały też kwestie przetwarzania przez pracodawców danych osobowych pracowników i kandydatów do pracy, zwłaszcza dopuszczalności wykorzystywania danych biometrycznych i stosowania monitoringu w miejscu pracy. Kolejnymi, omawianymi podczas spotkania tematami były ograniczenia dostępu do informacji publicznej ze względu na prywatność osoby fizycznej i tajemnicę przedsiębiorstwa określoną w ustawie o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Ważnym elementem konferencji było omówienie przez ekspertów z Biura GIODO praktycznych aspektów stosowania ustawy na podstawie zgłoszonych przez uczestników szkolenia problemów.

Gośćmi i zarazem wykładowcami byli: Pan Andrzej Lewiński – Zastępca Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych i Pani Paulina Dawidczyk – Zastępca Dyrektora Departamentu Orzecznictwa, Legislacji i Skarg.

Stronę gospodarza reprezentowali Zastępcy Okręgowych Inspektorów Pracy ds. Prawno-Organizacyjnych oraz Leszek Zając – Zastępca Głównego Inspektora Pracy, Halina Tulwin – Dyrektor Departamentu Prawnego i Jarosław Leśniewski – Dyrektor Departamentu Legalności Zatrudnienia w GIP.

Potrzebna pomoc?
Nie czekaj, zadzwoń koniecznie! 505 920 878

Lub napisz do nas:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie w powyższym formularzu danych osobowych przez MBM sp. z o.o. sp. k. w celu wyjaśnienia zgłoszonej przeze mnie sprawy zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Zgoda jest zgodą dobrowolną.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu wysyłania mi ofert marketingowych oraz przesyłania informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, np. ofert specjalnych za pomocą poczty zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Zgoda jest zgodą dobrowolną.

Obowiązek informacyjny znajduje się tutaj

Masz pytania? Zadzwoń: 505 920 878